Informace o nás

Jsme úplně normální rodina, 2 dospělí středního věku a 2 děti věku školního, máme kočku a teď již i psa, nějakou tu drobnou havěť a hlavně ovečky.

Protože jsme oba zemědělští inženýři, kteří chtěli založit rodinu a nechtěli žít ve městě, ačkoliv jsme oba z města, rozhodli jsme se, že zkusíme zrealizovat náš společný sen a vybudovat farmu zaměřenou na chov ovcí. Nebyl vcelku problém sehnat vhodnou nemovitost na pěkném místě a s pomocí obou rodinou ji koupit a postupně ji uvést do stavu, kdy je obyvatelná, větší komplikace nastaly se získáním zemědělské půdy z našich omezených prostředků. I to se nakonec podařilo a po letech pronájmu jsme od státu koupili cca 10 ha, které budeme 30 let splácet a snad se bude dařit a dobudoucna ještě přikoupíme.

Potom, co povyrostli děti a podařilo se vybudovat ustájení a pastevní areál, jsme v roce 2007 začali s chovem ovcí. Rozhodli jsme se pro masné plemeno Suffolk s ohledem na jeho odolnost a vhodnost do náročnejších klimatických podmínek a také proto, že se nám oběma líbí. Dnes, v roce 2017, máme 31 bahnic, 4 jehnice, plemenného berana a letos aktuálně 50 jehňat. Do budoucna bychom se rádi rozšířili až na 50 bahnic. Samozřejmě jeden z nás musí mít zaměstnání, protože jenom hospodaření nás neuživí, zatím.Tolik představení a představy.

Pokud Vás náš doslova životní projekt zaujal můžete ho na našich stránkách sledovat.